4 sposoby na złodzieja. Inteligentny monitoring

Wakacje to okres częstych włamań. Dlatego latem warto zadbać o bezpieczeństwo posesji. Inteligentne systemy monitoringu skutecznie ochronią dom, garaż i samochód, a z ich instalacją poradzi sobie każda kobieta.

Young proudly woman make a roof with hands, symbolical

Pokazujemy 4 proste sposoby montażu inteligentnego i nowoczesnego systemu monitorującego. Takiego, który sam poinformuje o ewentualnych zagrożeniach, pozwoli na zdalny podgląd sytuacji, nagranie intruzów oraz szybkie wezwanie pomocy. Co najlepsze, wszystkie te funkcje będą obsługiwane z pomocą zwykłego smartfona.

Przygotowania
Nasz system wymaga zakupu kilku sprytnych urządzeń. Będą to:
• Fotopułapka
• Mikrokamera ze zdalnym podsłuchem
• Kamera kamuflowana w budziku
• Kamera WiFi do pracy w nocy
• Samochodowy lokalizator GPS
Sprzęt tego typu można kupić w dobrym sklepie z akcesoriami detektywistycznymi
i szpiegowskimi. Jeżeli nie wiesz, jaki model wybrać skonsultuj się ze sprzedawcą.
– Kamery kamuflowane zdobywają coraz większą popularność. Ich zalety doceniają kobiety, którym zależy na ochronie domu, ale też kontroli pracy niani, czy obserwacji dziecka – mówi Karolina Stankiewicz, ekspert bezpieczeństwa dzieci i rodziny w firmie Spy Shop.

1. Kamera przed domem i bramą garażową

Przystępujemy do pracy. Wpierw użyj fotopułapki, która sprawdzi się idealnie w ochronie frontu domu. Szerokie pole widzenia kamery obejmie bramę garażową, drzwi wejściowe oraz okna na parterze budynku.

– Fotopułapkę montujemy na drzewie lub słupie za pomocą specjalnie dołączonych taśm
– tłumaczy Karolina Stankiewicz.

Wystarczy wybrać odpowiednie miejsce, wejść na drabinę i na wysokości ok. 2 do 2,5 metra zamontować fotopułapkę zgodnie z instrukcjami producenta. Gdy pierwsze ogniwo monitoringu zostanie stabilnie zamocowane, możesz skonfigurować sprzęt.
Specjalne oprogramowanie na płycie CD znajduje się w pudełku z fotopułapką. Jego obsługa jest bardzo prosta, a załączone instrukcje prowadzą użytkownika krok po kroku.
Fotopułapka wysyła powiadomienia MMS lub e-mail w momencie, gdy wykryje ruch. Działa zarówno w dzień, jak i w nocy. Dodatkowo jest odporna na każdą pogodę, dzięki temu idealnie chroni otwarty teren.

2. W domu

Teraz użyj mikrokamery ze zdalnym podsłuchem oraz kamery WiFi do pracy w nocy. Pierwsze z urządzeń zapewni ochronę salonu, gdzie zwykle trzymamy drogą elektronikę. Drugie zostanie zainstalowane w garażu i będzie czuwało nad bezpieczeństwem rodzinnego samochodu.

Mikrokamera ma wielkość pudełka zapałek. Dyskretna forma pozwala na zakamuflowanie jej praktycznie w każdym miejscu. Dodatkowym plusem jest brak konieczności stałego zasilania oraz długi czas pracy.
Urządzenie zostaw w salonie, tak by nie rzucało się w oczy, a jednocześnie miało dobrą widoczność na całe pomieszczenie.
• Łącząc się z kartą SIM mikrokamery będziesz mogła usłyszeć, co dzieje się w mieszkaniu.
• Funkcja sterowania komendami SMS pozwoli na wykonanie zdjęć lub filmów, gdy usłyszysz cokolwiek niepokojącego.
– Włamywacze robią zwykle sporo hałasu. Szczególnie, gdy szukają ukrytych kosztowności. Dlatego zdalny podsłuch i możliwość podglądu sytuacji na żądanie zdadzą egzamin, gdy dojdzie do włamania – mówi ekspert bezpieczeństwa dzieci i rodziny w firmie Spy Shop

Kamera WiFi do pracy w nocy zapewni z kolei podgląd na sytuację w garażu. Jej zamontowanie może wymagać męskiej ręki. Prócz tego przydadzą się:
• Wiertarka
• Wbijane uchwyty kablowe
• Kołki rozporowe
Urządzenie instaluj w rogu pomieszczenia. Tak, by zapewniało widok na całą jego powierzchnię. Kierując się układem otworów w obudowie kamery, nawierć dziury w ścianie. Następnie wbij
w nie kołki, do których dokręcisz kamerę. By uniknąć plątania i zniszczenia przewodu zasilającego, poprowadź go po ścianie z pomocą wbijanych uchwytów kablowych.
Ostatnim krokiem jest konfiguracja kamery z pomocą programu na płycie CD. Po dokonaniu ustawień, sprzęt jest gotowy do działania.
Urządzenie może skutecznie działać nawet w nocy, a technologia WiFi pozwala na zdalny podgląd obrazu o każdej porze z dowolnego miejsca na ziemi.

3. Sypialnia

Miejsce, gdzie trzymane są zwykle biżuteria i kosztowności, należy monitorować ze szczególną dokładnością. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest użycie kamery kamuflowanej w budziku. Podobnie do urządzenia w garażu, pozwala ona na zdalny monitoring sytuacji, ale posiada bardzo dyskretny wygląd, który zmyli każdego włamywacza.
W tym przypadku cały montaż sprowadza się do postawienia kamero-budzika w dogodnym miejscu, podłączenia go do zasilania i szybkiej konfiguracji z pomocą programu.
– Tak, jak w przypadku innych kamer tego typu, zdalny podgląd jest możliwy poprzez smartfona z dostępem do Internetu lub komputer. Przebywając na wakacjach lub dłuższym urlopie możemy więc zawsze sprawdzić, co aktualnie dzieje się w mieszkaniu – tłumaczy Karolina Stankiewicz.

4. Samochód

Ostatnim elementem inteligentnego systemu monitorującego jest lokalizator GPS ukryty
w samochodzie. To rozwiązanie na wypadek, gdyby doszło do kradzieży auta. Takie urządzenie podaje informacje o prędkości, kierunku poruszania się pojazdu, a nawet informuje
o zatrzymaniu się. Wszystkie alarmy generowane przez lokalizator mogą być wysyłane wiadomościami SMS lub skutkować wybraniem naszego numeru telefonu. Gdzie umieścić urządzenie? Może to być spód fotela, pusta przestrzeń w bagażniku lub każda inna, trudna do zauważenia szczelina.

Inteligentny monitoring
Kompleksowy i nowoczesny system ochrony posesji jest już gotowy. Jego działanie jest etapowe. Oznacza to, że najpierw powiadamia o obecności intruza, następnie umożliwia zdalny podgląd sytuacji, a jeżeli dojdzie np. do kradzieży auta, będzie informował o lokalizacji pojazdu. Wszystkie te funkcje są dostępne za pośrednictwem zwykłego smartfona z dostępem do sieci. Stosunkowo niski koszt takiego rozwiązania, jego funkcjonalność i skuteczność, czynią z inteligentnego systemu monitoringu najlepsze rozwiązanie kwestii bezpieczeństwa posesji latem i nie tylko.

Materiały: PR EXPERT

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *