Zajęcia tańca brzucha już w Piasecznie

Nie musisz jechać do Warszawy by poznać tajniki tańca brzucha. Jeśli masz ochotę dołącz do wybranej grupy w Piasecznie.

Odkryj w sobie pierwotną kobiecość dzięki zmysłowemu tańcu – zapraszamy na zajęcia z Tańca Brzucha

SONY DSC

Czas i miejsce
Zajęcia odbędą się co tydzień, w niedzielę, w GOSIRZe w Piasecznie, przy ulicy 1 Maja 16, w sali na I piętrze, o godzinie 11.
Przewidujemy otwarcie kolejnych grup.

Proponowane dni i godziny
Niedziela 12:15
Wtorek 10
Piątek 17

Start grupy jest uzależniony od ilości osób, które zapiszą się na zajęcia. Minimalna ilość osób w grupie to 10 pań, maksymalna 15.
Zapisy
Możecie zapisywać się do wybranych grup mailowo lub telefonicznie.
Kontakt: Marta Malarska-Walczak, e-mail: herenow.marta@gmail.com , tel.: 504 595 607

Co zyskacie dzięki tym zajęciom?
Przeniesiemy Was w krainę Orientu. Poprawicie swoją koordynację ruchową, poznacie wiele figur, a po kilku zajęciach będziecie w stanie zatańczyć prosty układ.
Zapewniamy energetyczne zajęcia, po których wyjdziecie naładowane pozytywną, zmysłową energią.
Pokażemy Wam magię i grację tańca, który od wieków był tajemniczą mocą i siłą kobiet.

Co daje kobietom taniec orientalny?
Każda z uczestniczek nabiera pewności siebie i uczy się bawić tańcem. Jej ruchy stają się płynne, zaczyna czuć, że taniec staje się piękny. Akceptuje własne ciało, nie czuje wstydu. Dzieje się to ze wszystkimi kobietami niezależnie od wieku i wyglądu.
Uczestniczki kursów często nawiązują bliższe znajomości, a podczas zajęć odczuwa się wzajemną akceptację.

Korzyści zdrowotne
Nauka tańca brzucha przynosi wiele korzyści: ułatwia spalanie tłuszczu, wzmacnia mięsnie, szczególnie pośladków, ud, łydek. Ciało staje się bardziej jędrne, talia węższa. Tańcząc wzmacniamy również mięśnie grzbietu, co ma zbawienny wpływ na kręgosłup. Ma on również działanie terapeutyczne i relaksacyjne.
Co powinnaś zabrać na zajęcia
Butelkę wody, luźny strój nie krępujący ruchów, szal lub orientalny pas do przewiązania bioder, matę lub ręcznik.

Kto poprowadzi zajęcia
Barbara Ilczuk to dyplomowany instruktor tańca orientalnego, wykształcony w kairskim International Saray of Oriental Culture – szkole „żyjącej legendy” Prof. Dr Hassana Khalila (Egipt, Kair), korzystający z każdej okazji pogłębiania wiedzy i obcowania z prawdziwymi artystami . Uczy tańca wschodniego w jego egipskiej odmianie i jako pierwsza w 2006 roku rozpoczęła prowadzenie w Warszawie zajęć w stylu Tribal – American Tribal Style i Tribal Fusion.
Na swoim koncie ma wiele sukcesów. Była solistką rewii tańca orientalnego Jasmin Mazloum, występowała w spektaklu „Tajemnice Księżniczki”. Brała udział w pokazach dla świata kultury i biznesu, w całej Polsce. Występowała w znanych warszawskich klubach: Maska, Level, Balsam, Opera, U Artystów. Uczestniczyła również w imprezach cyklicznych propagujących wiedzę o tańcu orientalnym, między innymi w World Music – The Last Night of Sheherezad, prowadziła cykl warsztatów poglądowych o tańcu orientalnym dla studentów SWPS, a także w grudniu 2007 występowała w Spektaklu Orientalnym Teatru Tańca NTF w Teatrze Montownia.
Eksperymentuję z różnymi formami wyrazu. Współpracowałam z Małgorzatą Matuszewską (jedną z najlepszych polskich tancerek flamenco) i jej Teatrem Tańca, zaowocowało to główną rolą w spektaklu i filmie TT NTF „Miasto Syren – Nocny Pociąg”(2012). W 2013 roku przy udziale swojej grupy Tribal Theater wystawiłam spektakl „Ragana” (2013) .
Jest nie tylko utalentowaną tancerką, ale także świetnym, cierpliwym pedagogiem. Dla swoich uczennic jest inspiracją i wzorem. Ucząc tańca, pozwala kobietom odkryć w sobie ukrytą energię i pasję. Dzięki niej zyskują pewność siebie, otwierają się na nowe wrażenia, radość i zabawę. Zajęcia z nią to dla wielu z nich najprzyjemniejsze chwile tygodnia.
By dowiedzieć się więcej o Barbarze Ilczuk, zajrzyj na jej stronę: http://barbarailczuk.pl/
Ciekawostki o tańcu orientalnym

Pochodzenie tego tańca jest trudne do ustalenia. Niektóre źródła uznają Egipt za jego kolebkę. Był tam ściśle związany z rytuałami łączonymi z kultem Izydy, bogini księżyca, tajemnicy, magii, piękności, symbolem kobiecości, synonimem wiernej żony. Szczególnie czczono jej brzuch, kojarzony ze źródłem życia. Kobiety, które tańczyły na jej cześć, miały dostać od bogów dary w postaci płodności, piękności, konsekwencji w dążeniu do osiągnięcia wszystkiego, czego pragnęły.
Taniec był dla nich okazją do manifestacji zmysłowości, która była ich największą siła, pozwalającą zdobyć wszystko.

Cena

4 wejścia w miesiącu, 1 godzina tygodniowo – 100 zł
Pojedyncze zajęcia 30 zł

Zapraszamy

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *