Rewolucja w pracy i życiu uczuciowym dzięki metodzie Marie Kondo | Manga sprzątania | premiera 23 maja

Czy sprzątanie może zmienić życie? Marie Kondo, światowej sławy ekspert od porządków, przekonuje, że tak i swoje sprawdzone metody przedstawia w nieoczywistej formie – komiksowej. „Manga sprzątania” w księgarniach już 23 maja.

Chiaka, młoda singielka z Tokio, żyje w zawsze zabałaganionym mieszkaniu. Szybko kończy kolejne przypadkowe znajomości i nieustannie poszukuje rzeczy, które nadadzą jej życiu sens. Marie Kondo – czołowa japońska ekspertka od sprzątania – udzielając dziewczynie wskazówek, wspiera ją nie tylko w porządkowaniu domowej przestrzeni, ale i w zorganizowaniu wszystkich sfer życia.Manga sprzątania_okładka (1)

Sprzątanie – pozornie oczywista, codzienna czynność każdego człowieka. Jednak utrzymywanie porządku to niełatwa sprawa. Pośpiech i dynamiczne zmiany w życiu nie pomagają zapanować nad bałaganem. Ale są na to sprytne sposoby. Z pomocą przychodzi manga od Marie Kondo – przewodnik po porządkowaniu w wersji ultranowoczesnej. To niebanalna opowieść o tym, jak stać się otwartym na nowe wyzwania i sprawić, by życie było lepsze, pełniejsze.

 

Kondo, która na całym świecie sprzedała ponad 5 milionów egzemplarzy książek, podpowiada, że chaos wokół to chaos w głowie. Porządkując mieszkanie łatwiej będzie zorganizować życie – brzmi zbyt łatwo? Warto jednak spróbować i wdrożyć kilka prostych zasad, w końcu można tylko zyskać. Wypucowane szafki i lśniące podłogi, a przy okazji spojrzenie w głąb siebie i odnalezienie szczęścia – to właśnie udało się Chiace, młodej Japonce. Zmiana w domu pociągnęła za sobą rewolucję w pracy i życiu uczuciowym, a wszystko to dzięki metodzie Marie Kondo. Przekaz jest jasny – podjęcie decyzji o tym, co zatrzymać przy sobie, a czego się pozbyć, bo się dla nas nie liczy, to droga do sukcesu.

 

 

 

Marie Kondo – japońska pisarka i konsultantka sprzątania. Na koncie ma 4 książki o porządkowaniu i organizacji życia, m.in. „Magię sprzątania”. Jej poradniki, które zostały sprzedane w ponad 5 milionach egzemplarzy na całym świecie, przetłumaczono na 40 języków. Kondo trafiła do grona 100 najbardziej wpływowych ludzi świata magazynu „Time” i doczekała się własnego czasownika („Do you kondo?” – mówią do siebie wyznawcy filozofii KonMari).

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *